Buziaki ćwiczymy i pięknie mówimy – czyli zajęcia logopedyczne pani Izy

Buzię, jak nogę i rękę trzeba trenować, dlatego razem z Domisiami postaramy się nauczyć piosenki. W trakcie piosenki próbujemy rytmicznie: kląskać językiem, wysyłać całusy lub łączyć usta – tak, jakby rybka puszczała bąbelki. Domisiowa piosenka znajduje się pod adresem:
https://www.youtube.com/watch…

Po Domisiowej piosence czas na poznanie innych mieszkańców Domisiowego lasu. A są nimi:
bocian, żaba, a nawet wąż.

Proponuję wspólnie z dzieckiem skorzystać z możliwości układania 4-elementowych puzzli i wykonywania zleconych ćwiczeń”
bocian : http://www.benc.pl/gry/puzzle/zwierzeta/gra/bocian-bialy (razem z dzieckiem mówimy kle, kle – wtedy ćwiczymy pionizację języka),
wąż: http://www.benc.pl/gry/puzzle/zwierzeta/gra/waz/ (razem z dzieckiem syczymy, ale sprawdzamy, aby maluszek nie wciskał języka między zęby)
żaba: http://www.benc.pl/gry/puzzle/zwierzeta/gra/zaba/ (razem z dzieckiem mówimy kum, kum – ćwiczyły mięśnie tyłu języka oraz mięśnie okrężne ust)

W Domisiowym lesie rozpętała się burza – i my taką potrafimy zrobić – wspólnie z dzieckiem potrzebujemy miseczkę lub szklankę z wodą i słomkę – wspólnie próbujemy dmuchać, wywołując burzę w szklance wody. W ten sposób usprawniamy oddychanie przez nos, ale także ćwiczymy ruchliwość języka (w tył jamy ustnej).
Miłej zabawy, pozdrawiam
pani Iza, logopeda